Zadzwoń +48 501 246 738 biuro@tidyteam.pl

Maszynowe czyszczenie podłóg

Utrzymanie porządku w obiektach użyteczności publicznej, magazynach, parkingach, szpitalach, bankach, restauracjach, halach sportowych i innych obiektach o dużej powierzchni stanowi nie lada wyzwanie. Duże powierzchnie o wysokim natężeniu ruchu są szczególnie narażone na powstawanie nieestetycznych zabrudzeń. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi maszynowe czyszczenie posadzek. Metoda ta ma wiele zalet i daje zaskakujące rezultaty. Niesamowity efekt można osiągnąć w bardzo krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku osób odpowiedzialnych za utrzymanie porządku.

Czyszczenie Posadzek

Zalety czyszczenia podłóg metodą maszynową

Mycie maszynowe posadzek łączy w sobie kilka metod: mycie, szorowanie oraz szybkie suszenie. Daje to zadowalający efekt. Taka kombinacja jest niespotykana w przypadku innych metod mycia. Zasada działania takiej maszyny myjącej bądź szorowarki polega na podaniu roztworu wody z płynem na szczotkę lub pad urządzenia. Roztwór ten następnie rozprowadzamy po powierzchni. Szczotki urządzenia dodatkowo szorują mytą powierzchnię. Następnie przy pomocy odkurzacza brud usuwamy z zanieczyszczonej podłogi. Gromadzony jest on w specjalnym pojemniku wewnątrz maszyny czyszczącej, dzięki czemu posadzka pozostaje idealnie czysta. Niektóre urządzenia dodatkowo wyposażone są w nawiew ciepłego powietrza, które osusza mytą powierzchnie, co znacznie minimalizuje powstawanie nowych zabrudzeń. Sucha podłoga zapewnia również większe bezpieczeństwo dla wszystkich jej użytkowników.

Mycie gruntowne – ręcznie czy maszynowo?

Myjąc podłogę z użyciem maszyn myjących, zawsze dozujemy na nią czystą wodę z płynem, a brudna woda po umyciu posadzki zbierana jest w osobnym pojemniku. W przypadku mycia ręcznego wygląda to niestety inaczej. Tak naprawdę podłoga myta jest już zanieczyszczoną wodą. Mop płukany jest w brudnej wodzie i z powrotem ta woda rozprowadzana jest po mytej powierzchni. Dodatkowo maszyna myjąca wyposażona w pad będzie polerowała posadzkę. Daje to znakomite efekty.

Wielkość i moc maszyny myjącej można dobrać odpowiednio do powierzchni, o którą mamy zamiar dbać. Do dużych obszarów potrzebne nam będzie duże urządzenie. Będzie ono wyposażone w większy zbiornik na wodę i większy akumulator, za czym niestety idzie dłuższy czas ładowania akumulatora i dłuższe przerwy w pracy maszyny. Mniejsze urządzenia sprawdzą się na mniejszych powierzchniach. Będą one lżejsze i łatwiejsze w użyciu. Szorowarkę można zastosować w myciu bieżącym oraz gruntownym. I tutaj szorowarki również mają przewagę nad myciem ręcznym, ponieważ ręcznie nie jesteśmy w stanie wykonać mycia gruntownego.

Maszynowe czyszczenie – wady

Stosowanie maszyny myjącej, pozwala znacznie skrócić czas sprzątania i daje lepsze efekty. Nie wszędzie jednak można stosować tę metodę. Taka maszyna będzie nieporęczna w małych pomieszczeniach, nie sprawdzi się też w myciu schodów i nie dostanie się w mniejsze zakamarki. O urządzenie należy odpowiednio dbać, w razie potrzeby konieczny będzie serwis. Nie jest to zwykły mop, który niewiele kosztuje i kiedy się uszkodzi możemy z łatwością kupić nowy.

Czego unikać podczas mycia maszynowego?

Myjąc posadzki maszynowo należy pamiętać o doborze odpowiednich płynów myjących, gdyż nie każdy będzie odpowiedni do takiego urządzenia. Nie wolno nam używać płynów wysoko pieniących się. Takie płyny przeznaczone są tylko i wyłącznie do mycia ręcznego. Gdybyśmy takiego płynu użyli w maszynie, piana, która zaczęłaby wydobywać się ze zbiorników, zalałaby akumulator i uszkodziła maszynę. Dlatego do mycia maszynowego zawsze używamy specjalistycznych płynów.

Komfort i wygoda

Sprzątanie przy pomocy maszyny zajmuje znacznie mniej czasu, osoba sprzątająca nie męczy się tak bardzo, jak podczas tradycyjnego mycia posadzek. Tego typu urządzenia to już standard w większych obiektach. Maszynowe czyszczenie i profesjonalny płyn do mycia podłóg pozwolą usunąć nawet najtrudniejsze zabrudzenia z ograniczonym wysiłkiem i zaangażowaniem człowieka. Możliwe jest usunięcie wszelkich zabrudzeń, powstałych poprzez codzienne użytkowanie, jak też tych powstałych wskutek nietypowych sytuacji.

Podsumowanie – maszynowe czyszczenie podłóg
Mycie maszynowe pozwala na dokładne posprzątanie posadzki.
Mycie maszynowe czy szorowarką wymaga użycia odpowiednich płynów.
Maszynowe mycie to jedna z najbardziej komfortowych metod mycia posadzek.