EKO sprzątanie czyli czyste biuro i planeta w jednym!

Moda na bycie „bio” i „eko” rozwija się sukcesywnie od wielu lat. Powodem tego jest coraz większa świadomość konsumentów. Ekologia to nie tylko jedzenie, uprawy czy produkcja. Możemy dbać o naszą planetę (lub ją zaniedbywać) podczas codziennego sprzątania. Co robić aby czyszczenie szło w zgodzie z naturą?

EKO sprzątanie czyli czyste biuro i planeta w jednym!

eko

Przede wszystkim jakość produktu.

Tutaj nikogo nie zdziwimy lecz z drugiej strony jak często sprawdzacie skład środków czyszczących? Nadal wiele osób nie sprawdza składu produktów, które trawi ich organizm. Podejrzewamy, że tych pierwszych jest jeszcze więcej. Na szczęście sytuacja się zmienia, a wraz za trendem ruszyły firmy produkujące eko środki czystości. Znajdziemy je w każdym profesjonalnym sklepie oraz ma go w magazynie, każda doświadczona firma sprzątająca. Wysoka jakość produktów sprzątania to gwarancja ochrony planety, ale i również naszego zdrowia. Mimo, że sprzątanie biura odbywa się późnym wieczorem to substancje, które czyszczą powierzchnie zostają w pomieszczeniach na wiele dłużej.

Sam możesz stworzyć lepszy produkt.

Nie, nie namawiamy Cię do otwarcia fabryki i zrobienia eko produktu tylko dlatego aby natura miała lżej. Prawda jest taka, że produkty, które świetnie nadają się do sprzątania mamy dostępne pod nosem. Najpopularniejsze to m.in.: ocet, soda oczyszczona, olejki eteryczne np. lawendowy, cytrynowy.
W naszej firmie korzystamy tylko z certyfikowanych ekologicznych produktów.

Jednorazowe środki porządkowe – zapomnij!

Niestety tutaj robimy dla planety najbardziej pod górę. Kiepskiej jakości narzędzia do sprzątania, które często należy wymieniać lub (co gorsze) środki jednorazowego użycia są tu mówiąc skromnie- niewskazane. Profesjonalna firma używa wysokiej jakości narzędzi. Dzięki temu masz pewność, ze powierzchnie w biurze nie zostaną zniszczone a planeta nieco odetchnie (przecież i tak nie ma lekko!).

Na koniec – nieco więcej ostrożności.

Tak samo jak to bywa w przypadku zdrowia, lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku sprzątania jest identycznie. Zwiększona świadomość tj. nie spożywanie posiłków na stanowisku pracy może przynieść lawinowe rezultaty. Wyobraź sobie, że każda plama to zużycie: odpowiednich rękawic, środka czystości, narzędzi czy worków. Jeśli przeliczymy to na skalę roczną może okazać się, że bycie uważnym zrobi z Ciebie Eko bohatera. Twój umysł również podziękuje Ci za to będąc „tu i teraz” z dala od rozmyślań i problemów.